top of page
fb_buner.jpg

КОМПЛЕКСНЕ ВЕТЕРИНАРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

РУМІНАТОРНІ ЗАСОБИ

НАСТОЯНКА ЧЕМЕРИЦІ

чемерицы.png

Розчин світло-коричневого кольору із специфічним запахом.


Склад: 100 мл препарату містить: протовератрин — 0,13 г; водно-спиртову суміш (70% об. за безводним спиртом) — до 100 мл.

Фармакологічні властивості: при внутрішньому застосуванні настоянки наявні в ній алкалоїди подразнюють слизову оболонку, рефлекторно посилюючи моторику передшлунків у жуйних тварин, а у собак і свиней призводять до блювання. Алкалоїди чемериці Лобеля знижують артеріальний тиск, збільшують амплітуду серцевих скорочень. Механізм гіпотензивної дії алкалоїдів чемериці пояснюється їх здатністю підвищувати чутливість барорецепторів дуги аорти і синокаротидної зони.

Застосування: застосовують для жуйних тварин як румінаторний засіб при хворобах передшлунків (гіпотонії, парезі та переповненні рубця кормовими масами). Свиням і собакам препарат застосовують як блювотний засіб.

Спосіб застосування та дози: внутрішньо з питною водою у дозах: • при гіпотонії рубця, для відновлення моторної функції, великій рогатій худобі вводять два рази на добу по 3–3,5 мл на 100 кг маси тіла; • при гіпотонії рубця, для відновлення моторної функції, вівцям і козам вводять два рази на добу по 0,7–0,8 мл на 10 кг маси тіла; • при тимпанії рубця, після припинення газоутворення, вищевказану дозу ділять на три частини і застосовують із 3-годинним інтервалом; • свиням вводять 1–2 мл на тварину одноразово; • собакам вводять 0,5–2 мл на тварину одноразово.

Протипоказання: не застосовувати коням та глибоко тільним коровам.

Застереження: необхідно поводитись з препаратом, як з речовиною, що має прояви отрути! Обережно застосовувати під час вагітності та лактації. Зберігати в місці, недоступному для дітей!

Форма випуску: скляні флакони по 10, 50, 100 і 200 мл; пляшки скляні та полімерні по 330 і 500 мл, каністри полімерні по 600, 2 000, 3 000, 5 000, 10 000, і 50 000 мл.

Зберігання: в прохолодному, захищеному від світла місці, при температурі не вище 20°С з обережністю (список Б), в добре закоркованій тарі.

Термін придатності: 5 років.

животные.png
НАСТОЯНКА ЧЕМЕРИЦІ
власне виробництво.png

МОЛОЧНА КИСЛОТА

молочна кислота.png

Молочна кислота — коректор продуктивності.


Молочна кислота — найбільш широко застосовуваний в ветеринарії препарат, здавна використовується в якості протибродильного засобу передшлунків жуйних і шлунка коней. Вона відноситься до ефективних засобів для дезінфекції повітряного середовища тваринницьких і птахівничих приміщень у вигляді аерозолів, а в поєднанні з йодтриетіленгліколем застосовується для профілактики захворювань органів дихання у телят і респіраторних інфекцій у курчат.

Молочна кислота отримується шляхом зброджування цукровмісної і лактозовмісної сировини молочнокислими бактеріями. Являє собою сиропоподібну безбарвну або злегка жовтувату рідину кислого смаку зі слабким специфічним запахом.

Для ветеринарії молочну кислоту виробляють в концентрації  40%. Змішується в будь-яких співвідношеннях з водою, спиртом, ефіром і гліцерином. Розфасовують молочну кислоту у флакони по 100 мл, 500 мл і каністри по 20 л. Зберігається при температурі від мінус 30 ºС до плюс 45 ºС в добре закупореній тарі, в захищеному від світла місці. Термін придатності 10 років.

Молочна кислота при застосуванні всередину спричиняє протибродильну, антисептичну, подразнюючу дію. Сприяє розслабленню шлункових і кишкових сфінктерів. Пригнічує ріст і розвиток умовно патогенної і гнильної мікрофлори шлунково-кишкового тракту, чим обумовлено зниження утворення токсичних продуктів розпаду органічних речовин в організмі. Покращує обмінні процеси, збуджує діяльність травних залоз і підвищує статеву активність. При зовнішньому застосуванні має дезінфікуючу (10 — 30% розчин), кератолітичну (10% розчин), припікаючу (10 — 40% розчин) дію.

Молочну кислоту використовують для лікування ентеритів, гастритів, тимпанії, метеоризму, при гострому розширенні шлунка, при трихомонозі КРС. Шкірних захворювань — новоутворення, виразкові ураження, розрощення ороговілої частини шкіри, свищ копитного хряща. Для дезінфекції тваринницьких, птахівницьких та виробничих приміщень, обладнання та інвентарю.

Для профілактики і лікування ентеритів, гастритів з пониженою секреторною функцією, гострого розширення шлунка у коней, тимпанії у жуйних, метеоризмі молочну кислоту 40% застосовують всередину в дозах на одну голову:
коням 8,0 — 35,0 мл;
великій рогатій худобі 12,0 — 40,0 мл;
дрібній рогатій худобі 2,5 — 7,5 мл;
свиням 1,5 — 7,5 мл;
поросятам при гострій діареї (при хронічній не дає ефекту) 0,5 — 1,0 мл;
собакам 0,2 — 2,5 мл;
лисицям і песцям 1,5 — 2,5 мл задають у водному розчині не більше 2% концентрації (1 мл молочної кислоти 40% розчинити в 20 мл води або 5 мл молочної кислоти 40% — в 100 мл води).
Бджолам:  проти ворроатозу використовується 10% -ний водний розчин. Для приготування розчину беруть кип’ячену воду, охолоджену до кімнатної температури. Препаратом оббризкують бджіл за допомогою мелкодісперних розпилювачів. Перед обробкою слід прибрати одну-дві рамки з пергою і медом, а потім, по черзі виймають і оббризкують всі рамки з бджолами, розпорошуючи на відстані 30-40 см під кутом, по 8-10 мл на кожен сот. Обробка проводиться навесні двічі, з інтервалом по 10 днів, в період після масового обльоту бджіл і санітарної очитски вуликів. Також двічі проводиться обробка і в осінній період, після відкачування меду і до освіти клубу бджіл. Інтервал такий же - 10 днів. Температура повітря для обробки сімей повинна бути не нижче + 14 ° С.

Для підвищення несучості курей-несучок, виводимості курчат, міцності шкаралупи (зазвичай з початку яйцекладки протягом 3 — 4 міс.) і середньодобового приросту бройлерів в раціон додають молочну кислоту 40% в дозі 0,5 мл на 1 кг корму (500 мл молочної кислоти 40% на 1 тонну корму).

При трихомонозі великої рогатої худоби піхву місцево спринцюють у вигляді 1% теплого водного розчину. Зовнішньо молочну кислоту використовують для обробки виразок шкіри та слизової оболонки, а також для припікання ороговілих наростів, новоутворень, бородавок, мозолів у вигляді 10 — 40% розчинів.

Для дезінфекції повітря пташників у присутності птиці при пуллорозі, тифі, холері, інфекційному ларинготрахеїті, респіраторному мікоплазмозі, а також в інкубаторах розпилюють 20% молочну кислоту у вигляді аерозолю з розрахунку 15 — 20 мл на куб. метр при експозиції 30 — 45 хвилин.

Молочна кислота є природним метаболітом обміну речовин і безслідно асимілюється в організмі тварини, приносячи йому користь у вигляді додаткової енергії. Ці властивості зробили молочну кислоту одним з найбільш популярних засобів в тваринництві та птахівництві останнього часу. Понад півстоліття фахівці з годівлі тваринництва і птахівництва займаються введенням в корми підкислюючих агентів, зокрема для збереження заготовлених кормів для тварин. Продукти на основі молочної кислоти використовують для знищення в кормах бактерій (Campylobacter, Salmonella, Pseudemonas), зменшуючи навантаження на імунну систему і стабілізуючи діяльність травної системи. В наслідок чого відбувається підвищення продуктивності, збільшення темпів зростання і щоденні прирости.

животные.png
МОЛОЧНА КИСЛОТА
власне виробництво.png

ГЛАУБЕРОВА СІЛЬ

глауберова сіль.png

Опис
Порошок білого кольру гірко-солоний на смак, розчиняється в 3 частинах холодної води, не розчиняється в спирті.

Фармакологічні властивості
При внутрішньому застосуванні сульфат натрію викликає проносний ефект у тварин. Проносна дія основана на тому, що препарат, надійшовши в шлунково-кишковий тракт, погано всмоктується, але вбирає в себе велику кількість рідини. Рідина і сульфат натрію подразнюють нервові закінчення в кишечнику: посилюється перистальтика, прискорюється просування вмісту, підвищується секреція травних залоз та утворення слизу. В товстому відділі кишечника подразнення слизової оболонки рефлекторно викликає акт дефекації. Лікувальний інтерес становить дія гіпертонічних розчинів сульфату натрію. 5-10% розчини забирають воду від тканин, послаблюють всмоктування токсичних продуктів, полегшують відокремлення некротичних тканин, посилюють виділення гною, а отже, покращують очищення рани. Сульфат натрію слабо всмоктується із слизових оболонок, подразнює їх помірно.

Застосування
Для покращення травлення; як послаблюючий засіб при спазмах кишківника, при перегодуванні, для виведення токсинів, отрут і сторонніх тіл з кишківника, для зневоднення організму, для відволікаючої дії при запаленнях тощо. Гіпертонічні розчини сульфату натрію (5-10%) застосовують при лікуванні гнійно–некротичних ран.

Дозування
Задають одноразово з кормом.
Для покращення травлення, у дозах:
велика рогата худоба, коні – 15 – 50 г на голову;
дрібна рогата худоба – 3 – 10 г на голову;
свині – 2 – 5 г на голову;
собаки - 0,2 – 1,0 г на голову;
Як проносний засіб, у дозах:
велика рогата худоба, коні – 400 – 800 г на голову;
коні – 200 - 500 г на голову;
дрібна рогата худоба – 40-100 г на голову;
свині –25-50 г на голову;
собаки – 10-25 г на голову;
кури – 2-4 г на голову;
лисиці, песці – 5-20 г на голову;
олені – 80-300 г на голову.

Протипоказання
При застосуванні у рекомендованих дозах не має.

Застереження
Немає

Форма випуску
Ламіновані пакети по 400 і 1000г.

Зберігання
Сухе темне недоступне для дітей місце за температури від 0 до 30 °С.
Термін придатності препарату – 2 роки.
 
Для застосування у ветеринарній медицині!

животные.png
ГЛАУБЕРОВА СІЛЬ
власне виробництво.png
bottom of page